HAKKIMIZDA

FRANCHISE sektöründeYenilikçi Markalar...

Time Food Group, gelişen dijital teknolojilerin yanı sıra dünyamızın değişen ekosisteminin getirdiği yeni alışkanlık ve ihtiyaçlara uygun olarak stratejilerini belirlemiştir. Aynı zamanda bunları tüm konsept, marka ve işletim sistemlerine hızlı bir şekilde yerleştirmiştir.

Time Food Group; iyi bir işin her lokasyonda aynı verimlilikte olmayacağını göz önünde bulundururken işin değil, işi yapanın kazanacağı gerçeğini önemser. Markaları büyütmekten de önemli olan bu düstur, göz ardı edilebilecek bir konu değildir. Aksine franchise adaylarına dahi altı çizili bir ön koşul olarak sunulmaktadır.

Time Food Group; “Kazan-Kazan” değil, “Önce Kazandır, Sonra Kazan” mottosuyla ilerler. Bu yolda adalet ve eşitlik ilkelerine bağlı kalmayı ise kendisine misyon edinmiştir.

Time Food Group; iş ortaklarına başarının şifresi olarak “Mutlu İşçi, Memnun Müşteri, Kârlı İşletme” mottosunu vermektedir. İşçi haklarını gözeterek eşitliğin sağlanması adına insan kaynakları hizmetleri sağlamaktadır. Aynı zamanda işveren hakları, işçi bulma ve eğitimleri, satış, işletme konularında destek vermek amacıyla eğitimler organize etmektedir. Bu sayede yatırımcısına hem vakit hem de nakit tasarrufu yapma imkânı sunar. Bu durum, markalara önemli ölçüde rekabet üstünlüğü sağlamaktadır.

Söz edilen kültürle standardizasyon ve sürdürülebilirlik ilkelerinin temellerini atan Time Food Group; markalarının yaşayacağı lokasyondaki insan ve araç popülasyonu, sosyoekonomik yapı, okul, konut, sanayi ve ticari alanların bölgedeki konumunu gözeterek mağaza büyüklüğünü belirler. Kapsamlı bir analiz sonucu belirlenen doğru konsept ve işletmelerle devleşen Türk markalarını global bir güce ulaştırma hedefindedir.

Time Food Group, başkent Ankara’da İncebey Ulubay tarafından kurulmuştur. Kendisi aynı zamanda şirketin yönetim kurulu başkanı ve CEO görevlerini yürütmektedir. Hızla büyüyen şirkete bağlı markalar ise Kocatepe, Big Hill Coffee, 1919 Kahve Evi, Coffee Gate, Coffee 1919, Cofigo, Boslotus, Lotus Cake Coffee, 1919 Kurukahvecisi, Kocatepe Kuruyemiş, Choco Ruby, Kocatepe 1949 kafe restoran, Leda Patisserie ve Kocatepe markasının kurucusu “Kurukahveci  Madam Marusia”dır.

Marka değerini arttırarak hızla büyümeye devam eden Time Food Group, franchise sektöründe güçlü bir yer edinmiştir.

Time Food Group Franchise Sistemleri A.Ş.; kahvecilik, kahve evi ve pastane işletmeciliği dışında kalan tüm işletmelere markalaşma ve franchise sistemleri konusunda destek sağlamaktadır.

hakkimizda-banner

TARİHÇE

Kuruluş 1919 – 1929
Kurtuluş Savaşı Döneminde Ankara’nın Kocatepe Mahallesinde Kocatepe Kurukahvecisi Madam Marusia Tarafından Kuruldu. Kahvenin kavrulma ve kalite standartlarını geliştirip koruyarak markamıza 10 yıllık sağlam bir temel oluşturdu.

Perakende Sektörüne Giriş 1949 – 1966
Nurettin Tunçay tarafından market raflarında yerini alması için özel olarak üretilen ‘’Kocatepe 1949’’ markası ilk bu tarihte tescillendi. Kocatepe 1949 ambalajlı ürünler, rekabetçi fiyat politikasıyla Türkiye’de tüm raflardaki yerini aldı.

Kocatepe Kahve Evi 1996 – 2013
Haluk Tunçay tarafından 1996’da Türkiye’nin İlk Kahve Evi konsepti kuruldu. Usule uygun yöntemlerle demlenmiş kahve çeşitlerini ve kahveye eşlik edecek lezzetleri nezih bir ortamda misafirleri ile bir araya getiren Kocatepe, Türki’nin İlk ‘’Kahve Evi’’ konseptini kurdu;

Kocatepe, Türkiye’nin ilk kahve evi / Coffee House franchise sistemi de kuruldu. Kocatepe, franchise sistemi ile büyüyen Türkiye’nin ilk kahve evi / Coffee House markası oldu. Şube sayısı 70’i geçen Kocatepe Kahve Evi, Türkiye’nin ilk zincir kahve evi unvanını aldı.

Self Servis Kahveciliğe Başlangıç 2019 – Günümüz
İncebey Ulubay yönetiminde Time Food Group bünyesi altında oluşturulan;

  • Kocatepe Coffee 1919, 700 m2’den küçük alanlara kurgulamayan konsept, Türkiye’nin ve dünyanın en büyük self servis kahve evi olarak ziyaretçilerinin hizmetine sunuldu.
  • Self servis kahveciliğin hitap kitlesini gençlere yönelten grup, Big Hill Coffee konseptiyle 2022’de franchise sektörüne yeni bir soluk getirerek, adından sıkça bahsettirmeye devam etti.
  • Daha düşük yatırım maliyeti ve hızlı tüketime uygun tasarımı ile ‘’COFIGO’’ benzin istasyonları, işlek caddeler ve tüm uygun alanlarda konumlanma maksadıyla 2022’de kuruldu.
  • Kahvaltıya yepyeni ve kaliteli bir soluk getirmek amacıyla, self servis ödeme kolaylığını, servis elemanı ile sunum konforuyla harmanlayarak, kahve ve kahvaltının en kaliteli adresi 1919 Kahve Evi 2023 yılında hayata geçti.
  • Kafe, pastane, restoran gibi işletmelerin kendi mimarisi ve mobilyalarını kullanarak düşük bütçelere self servis kahve evine dönüşüm projesi olan Coffee Gate ise 2023 yılında hayata geçti.
tarih
dedem

Hedeflerinize Birlikte Ulaşalım İşinizi Ekibimiz ile Büyütelim.

Franchise başvuru formumuzu doldurun ve sizin için en uygun seçenekleri birlikte değerlendirelim.